Нікіта

 Нікіта,добрий день

Запрошую тебе на навчання з використанням дистанційних технологій

Бажаю миру та успіхів!

25 травня

Українська мова

Тема уроку: "Марко Вовчок.Повість "Інститутка"

Мета уроку:ознайомитися з життєвим, творчим шляхом письменниці,  ідейно-художнім змістом повісті "Інститутка", майстерністю письменниці у змалюванні образів, доведенні головної думки.

ХІД УРОКУ

-Переглянь відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=gu_o7w6na_Q

-Прочитай:

Багато літературознавців, читачів відзначають красу плавної, пісенної розповіді у повісті Марка Вовчка «Інститутка», динамічність її коротких діалогів, барвистість приказок та фразеологізмів. І це приносить невимовну естетичну насолоду. Іван Франко із цього приводу зазначив: «Хто читав українського Марка Вовчка, той, хоч би який запеклий теоретик, напевно, стоятиме під впливом чару й розкішності його чудової мови. При всій простоті й популярності вона дуже багата лексиконом і незрівнянно мелодійна». А до цього ще слід додати майстерність письменниці у творенні сюжету, образів, котрі й типові для свого часу, й разом із тим неповторно індивідуальні.

✵ Визнач основну думку повісті «Інститутка».

Варіанти відповіді:

— Засудження жорстокості панів-кріпосників;

— уславлення волелюбних прагнень поневоленого народу;

— протест проти негуманності й бездуховності.

- Робота зі схемою.

✵ Заповни схему «Протест героїв-кріпаків проти кріпацтва».


- Склади порівняльну характеристику Устини й панночки.

Спільне

Сироти, молоді дівчата, розумні, здатні кохати

Відмінне

Устина

Панночка

весела, життєрадісна, працьовита, добра, привітна, з повагою ставиться до людей, над усе цінує волю, покірно сприймає негаразди, навіть знущання; спостережлива й кмітлива

жорстока, груба, лицемірна, з погордою ставиться до простих людей, жадібна, примхлива; любить чоловіка, але по- дивному


-Дай відповіді  на запитання :

— Чому дівчина-кріпачка має ім’я, а панночка — ні?

— Хто, враховуючи назву твору, є головною героїнею повісті — Устина чи інститутка?

— Чому панночка захотіла одружитися з небагатим полковим лікарем, хоча до неї залицялися, напевно, й багатші паничі?


-Прочитай:

За жанром твір Марка Вовчка «Інститутка» — повість. Згадайте, що повість — це розповідно-описовий твір, у якому докладно зображується життя героїв протягом значного періоду.

Вид повісті визначається як соціально-реалістична. Спробуйте пояснити, чому, порівнявши з вивченою сентиментально-психологічною повістю Г. Квітки-Основ’яненка «Маруся».

(Викладаються реальні події, конфлікт заснований на соціально несправедливому явищі — кріпацтві.)

Змальовуючи героїв, талановиті письменники намагаються показати не лише індивідуальні, притаманні певній людині риси, а й характерні для більшості людей даного часу й стану. Тому ці образи називають типовими, і діють такі герої за типових обставин.

Наприклад, дівчата із дворянських сімей училися в пансіонах або інститутах, цікавилися здебільшого танцями й музикою, мріяли про вигідних женихів; як поміщиці були жорстокими до кріпаків, пихатими, жадібними, вважаючи все, зроблене людьми, своєю беззаперечною власністю, даною Богом. Такою є й інститутка, недаремно ж у неї немає у творі навіть власного імені.

 ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 Усно виконай міні-вікторину «Про кого це?»

1) «Високий парубок, ставний, поглядає, всміхається». 

2) «Плечистий, вусатий, у високій шапці. То-то чорнявий… як єсть собі ворон».

3) «Любо на волі дихнути»

4) «І говорить, і діло робить, і дитину колише»

5) «Нехай недобрі плачуть, а ти перетривай усе, витерпи бідочку!»

6) «Стоока наче вона була, все бачила, всюди, як та ящірка, по хутору звивалась. тільки погляне, то наче за серце тебе рукою здавить». 

7) «Не б’є, не лає, та нічим і не дбає». 

Дякую за роботу!

Миру,спокою,добра і злагоди тобі, Нікіто,та твоїй родині.




23 травня

Українська мова

Тема уроку: "Контрольна робота "

Мета уроку:перевірка знань

Хід уроку

 Виконай тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2460199

Нікіта,контрольну роботу виконай ,будь ласка, до 16 години 23 травня.До цього часу буде відкрита платформа.


18 травня

Українська література

Тема уроку: "Контрольна робота "

Мета уроку:перевірка знань

Хід уроку

 Виконай тестові завдання за посиланням:

 https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3709375


Нікіта,контрольну роботу виконай ,будь ласка, до 16 години 22 травня.До цього часу буде відкрита платформа.

Домашнє завдання :

Прочитай у підручнику скорочено  повість Марко Вовчок "Інститутка"


16 травня

Українська мова

Тема уроку: "Підготовка до контрольної роботи. Повторення й систематизація вивченого. Мовні аспекти вивчення речення (порядок слів у реченні,граматична основа,види речень)"

Мета уроку:повторити теоретичний матеріал та набути практичних навичок з теми.

Хід уроку

 -Переглянь  відеоурок за посиланням:

  https://www.youtube.com/watch?v=Axuz5q20AuE

-Виконай письмово вправу 360

Домашнє завдання

Виконай письмово вправу 364 

Письмову роботу надішли  у Вайбері чи електронною поштою.

11 травня

Українська література

Тема уроку: "Пантелеймон Куліш.«Чорна рада» – перший  україномовний історичний роман. Походження його назви. Історична основа й авторська уява, романтичність стилю".

Мета: спираючись на уроки історії, з’ясувати причини занепаду України як держави, історичну основу роману,  пояснити назву, розвивати вміння аналізувати історичні факти, робити висновки.

Хід уроку

1.Переглянь відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?

2.Подивися художній фільм "Чорна рада"

за посиланням:https://www.youtube.com/watch?

Домашнє завдання

Прочитай відомості про  П. Куліша на сторінках підручника 250-253 та склади письмово у зошиті  хронологічну таблицю життя і творчості письменника.Прочитай у підручнику скорочено  історичний роман "Чорна рада"


Письмову роботу надішли  у Вайбері чи електронною поштою.




 9 травня

Українська мова

Тема уроку: "Складне речення з різними видами сполучникового й безсполучникового зв'язку"

Мета уроку :поглибити знання  про складне речення, ознайомитися  з особливостями складного речення з сполучниковим (сурядним та підрядним) і безсполучниковим зв'язком, формувати вміння і навички правильно визначати структуру складних речень з різними видами зв'язку і правильно ставити розділові знаки.

Хід уроку

1. Пропоную тобі на сьогоднішньому уроці попрацювати за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?

2.Робота з підручником

-Виконай письмово вправу № 321.

Домашнє завдання

-Вивчи правила на сторінці підручника

179.

-Виконай тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=1666831

4 травня

Українська література

 Тема уроку: "Біблія в житті поета Т. Шевченка.Світле пророцтво поета в переспіві "Ісаія. Глава 35"

Мета уроку: вивчити визначення псалми,запам'ятати зміст твору "Ісаія. Глава 35"

Хід уроку

1.Прочитай у підручнику теоретичний матеріал на  сторінках 243-244.

2.Переглянь відео презентацію за посиланням:

 https://ppt-online.org/1144834

3. Вивчи напам'ять визначення псалми на сторінці 244 у підручнику.

4.Прочитай  поему "Ісаія. Глава 35" на с. 244-246.Запам'ятай зміст.

Домашнє завдання:

-Прочитай літературно-критичний матеріал на с.246-247

-Виконай письмово у зошиті  тестові завдання на с. 248 у підручнику під номером 3 (тест №1,№2,№3)

Вишли мені виконані  тестові завдання у Вайбер або на електронну пошту samozdraludmila@gmail.com

Миру і добра!

2 травня 

Українська мова

Тема уроку:"Тире у безсполучниковому складному реченні"

Мета уроку: вивчити правила ,коли ставиться тире у безсполучниковому складному реченні,набути практичних навичок.

Хід уроку

Робота з підручником

- вивчи правила  на сторінці підручника 174 (параграф  28) , коли ставиться тире у безсполучниковому складному реченні.

-виконай письмово вправу 310.

Домашнє завдання:

-Вивчи схему розбору безсполучникового складного речення на сторінці 175-176.

-Виконай письмово вправу № 313

Вишли домашнє завдання мені для перевірки у зручний для тебе спосіб


27 квітня

Українська література

Тема уроку: Т.Г.Шевченко . "Мотиви поезії  "Доля"

Мета уроку:ознайомитися з поезією "Доля"


1.Прочитай:

   Обставини арешту Т. Шевченка, перебування під слідством.

1845–1847 року Шевченко подорожує Україною, зустрічається з багатьма людьми, малює, пише. Поки поет мандрував, над його головою згущалися зловісні хмари.
Ще 28 лютого 1847 року провокатор Петров з’явився до помічника куратора Київської шкільної округи М. Юзефовича й зробив донос про існування в університеті таємного політичного товариства. 3 березня в присутності Юзефовича він подав спочатку усний, а потім і письмовий донос куратору округи О. Траскіну. 7 березня Траскін доповів про це київському військовому губернаторові Д. Бібікову, згадавши про революційні вірші Шевченка. Бібіков повідомив про розкриття таємного товариства в III відділ, де справі надали важливого значення. Начальник ІІІ відділу, шеф жандармів О. Орлов доповів про це Миколі І. Почалися обшуки й арешти членів товариства. Першим заарештовано М. Гулака в Петербурзі. У Києві затримано Костомарова, Посяду, Марковича, Андрузького, Тулуба, у Полтаві — Білозерського й Навроцького. У Києві почалися перші допити заарештованих. 22 березня ІІІ відділ наказав доставити всіх заарештованих до Петербурга. Після доносу Петрова Археографічна комісія 3 березня звільнила Шевченка з числа співробітників нібито за те, що він без згоди комісії виїхав із Києва. Постанову оформили заднім числом — з 1 березня.
Не знаючи про всі ці події, поет поспішав до Києва на весілля Костомарова. 5 квітня при в’їзді в столицю на правому березі Дніпра він був заарештований.
Поки розслідувалася справа, Шевченка, як й інших учасників Кирило-Мефодіївського товариства, ув’язнили в казематі III відділу біля Ланцюгового мосту. З особливою увагою вивчали відібрані в поета папери, бо у своєму доносі О. Петров акцентував увагу на «протизаконному» характері творів Шевченка.
Почали допитувати Тараса Григоровича Шевченка 22 квітня, а вже 30 травня після оголошення вироку його передали у військове міністерство.
Щодо поета III відділ дійшов висновку: «Шевченко... сочинял стихи, на малороссийском языке, самого возмутительного содержания. В них он то выражал плач о мнимом порабощении и бедствиях Украины, то возглашал о славе гетманского правления и прежней вольности казачества, то с невероятною дерзостью изливал клеветы и желчь на особ императорского дома... Сверх того, что все запрещенное увлекает молодость и людей с слабым характером, Шевченко приобрел между друзьями своими славу знаменитого малороссийского писателя, а потому стихи его вдвойне вредны и опасны... по возмутительному духу и дерзости, выходящей из всяких пределов, он должен быть признаваем одним из важных преступников...».
Таким чином, слідство почалося над учасниками таємного політичного товариства, а найсуворіший висновок зроблено про поета, який, за матеріалами слідства, не належав до цього товариства. У розділі «Решение дела» так само рекомендовано найжорстокіше покарати Шевченка: «Художника Шевченко за сочинение возмутительных и в высшей степени дерзких стихотворений, как одаренного крепким телосложением, определить рядовым в Оренбургский отдельный корпус, с правом выслуги, поручив начальству иметь строжайшее наблюдение, дабы от него, ни под каким видом, не могло выходить возмутительных и пасквильных сочинений».
2)   Цикл поезій «В казематі».

Т. Шевченко переживав утрату волі, але намагався тамувати в собі сум, щоб не принижуватися перед катами. А свої думи, почування, почуття він передав у таємно написаних поезіях. На складеному в 1/16 тонкому аркуші поштового паперу поет дрібним почерком записав тринадцять віршів, дванадцять з яких пізніше переписав як цикл спочатку до «Малої книжки», а потім і до «Більшої книжки», додавши присвяту «Моїм соузникам посвящаю» і пронумерувавши всі твори римськими цифрами. Першим переписано вірш «Згадайте, братія моя...» як заспів до циклу. Поезію «Не спалося,— а ніч, як море...» до циклу не введено, очевидно, тому, що за змістом і характером вона не вкладається в дану ліричну єдність.

-Прочитай поезію  "Доля" у підручнику на сторінці 239



Аналіз поезії «Доля».

-Прочитай :

 Поезія написана 9 лютого 1858 року в Нижньому Новгороді.
За жанром «Доля» — вірш медитативного характеру, написаний у формі звернення поета до власної долі, що виступає як образ-персоніфікація.
Мотив долі, зокрема власної,— один із наскрізних у поезії Шевченка. Ліричний герой вірша — людина, яка психологічно уже піднеслася над лихом і скорботами недавніх років, зробила з усього пережитого зважений етичний висновок. Суворі життєві випробування не зламали ліричного героя, а, навпаки, загартували його, зміцнили впевненість у своїй моральній правоті, і тому він зі спокійною гідністю оглядається на пройдений шлях: «Ми просто йшли; у нас нема / Зерна неправди за собою». По-іншому розцінює він тепер і власну нелегку долю, обрану добровільно.
Вірш є зверненим до уособленої долі, монологом ліричного героя з вкрапленнями діалогу. Невеликий за обсягом (18 рядків), твір поділяється на кілька композиційно-смислових частин, які забезпечують логічний та емоційний розвиток теми.
Вірш починається близькою до афоризму тезою — «Ти не лукавила зо мною, / Ти другом, братом і сестрою / Сіромі стала». У першій частині перед нами — минулий час, що охоплює ранній етап біографії героя: ласкава Доля просить його старанно вчитися, обіцяючи за це гідне майбутнє. «З нас будуть люде,— ти сказала. / А я й послухав, і учивсь, / І вивчився». Далі йде наступна частина, коротка і разом з тим надзвичайно містка: «А ти збрехала. / Які з нас люде?». У цих рядках відчувається гіркий сарказм, адресований, у кінцевому підсумку, офіційному чи й просто обивательському мисленню з його судженнями про те, якими є справжні люди.
Третя частина, кульмінаційна, починається переконливо-рвучкими словами: «Та дарма! / Ми не лукавили з тобою». Ліричний герой стверджує, що він просто й несхитно йшов шляхами правди, і в цьому — той вищий дар його Долі, який і дозволяє назвати її другом «вбогим, нелукавим». Взагалі, слово «нелукавий» (чесний, щирий, правдивий) та виведене від нього «не лукавити» створюють лексичний лейтмотив вірша: у 16 рядках вони вжиті тричі.
Останні рядки вірша (15–18) — це заключне речення, у якому йдеться про славу: «Ходімо дальше, дальше слава, / А слава — заповідь моя». За психологічною тональністю це бажання слави начебто не зовсім узгоджується з основною темою вірша — гордістю ліричного героя за свою сувору («вбогу»), але шляхетну долю. Та пам’ятаймо, що Шевченко — людина мистецтва, і слава — як моральна винагорода за подвижницькі муки творчості і як свідчення живого відгуку його поезії в душах людей — була для нього аж ніяк не порожнім словом. Особливо в тій духовній ситуації, у якій створювався триптих. Каторга, заслання супроводжувалися для поета не тільки особистою самотністю, а й болісним відчуттям того, що про нього та його творчість і боротьбу забули. Саме в цьому психологічному контексті зізнання поета про славу як свою заповідь стає і зрозумілим, і по-людському виправданим.
У творі переважає пряме називання речей і подій, інколи підсилене точними в смисловому розумінні епітетами («до п’яного дяка», «мій друже вбогий, нелукавий»). Крім головного засобу — персоніфікації, одна є метафора: «у нас нема / Зерна неправди за собою». І така стриманість тут глибоко поетична й емоційна, бо має під собою зіткнення протилежних уявлень про «вдалу» і «невдалу» долю.
Написаний вірш чотиристопним ямбом.
«Доля» — один із найяскравіших творів поезії ХІХ ст. на тему етичного самоозначення митця. Популярність цього вірша може засвідчити факт, що ще за життя Шевченка він був опублікований у трьох російських перекладах — Л. Блюммера (журнал «Светоч», 1860), М. Гербеля (російське видання «Кобзаря», 1860), М. Курочкіна («Народное чтение», 1860). На музику вірш «Доля» поклав М. Лисенко.

-Виконай завдання:
послухай поезію за посиланням: https://youtu.be/1mJaj8y5OIg
- напиши у робочий зошит короткий зміст поезії

Домашнє завдання
Напиши,який автобіографічний момент є у поезії "Доля"
Вишли домашнє завдання мені для перевірки у зручний для тебе спосіб

25 квітня

Українська мова

Тема уроку: "Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні:кома,крапка з комою"

Мета уроку:вивчити , коли ставиться кома та крапка з комою у безсполучникових складних реченнях

Хід уроку


Робота з підручником 

1.Задання: прочитай та запам'ятай правила у підручникау на сторінці 167.

2.Виконай письмово вправу 295 на сторінці 168


Домашнє завдання:

-Запам'ятай  правила на сторінці 167.

-Виконай письмово вправу №298 на сторінці 169.

-Відправ мені для перевірки виконану домашню вправу в зручний для тебе спосіб.




20 квітня

Українська література

Тема уроку: "Вічна тема матері й сина.Поема "Катерина".Поема "Наймичка"

Мета уроку: ознайомитися зі змістом поем "Катерина","Наймичка".

Хід уроку 

 Завдання

www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=742 - за посиланням перейти й прочитай поему "Катерина"

 на ст.234-235 підручника "Укр.літ" - опрацюй матеріал про поему.

Напиши в зошит з укр.літ план до прочитаної поеми.

Завдання

с.235 підручника "Укр.літ" - прочитати про твір "Наймичка" Т.Шевченка

www.youtube.com/watch?v=_4BgKnSDwJQ - аудіокнига Т.Шевченко "Наймичка" - прослухай

www.youtube.com/watch?v=b57dCzuPATs - Музичний фільм за мотивами опери Михайла Вериківського, в основі сюжету якої - однойменна поема Т.Г.Шевченка. - переглянь

Домашнє завлання:

Напиши листа "Моє враження від прочитаного твору Т.Г.Шевченка " Наймичка" Надішли на електронну адресу  - samozdraludmila@gmail.com ( до 24.04.2022 )


18 квітня

Українська мова

 Тема уроку: "Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні. Двокрапка".

Мета уроку:навчитися розрізняти смислові відношення між частинами у безсполучниковому складному реченні.

Хід уроку

1.Переглянь відеоурок за посиланням:

https://www.youtube.comнавчитися /watch?v=bzMEsvFzFAg

2.Робота з підручником

-Вивчи правила на с. 172.

-Виконай письмово вправу № 305. Завдання: випиши із вправи безсполучникові складні речення.

Домашнє завдання:

-вивчи правила на с. 172;

-виконай письмово вправу №307 на с .173.

Перешли ,Нікіта,мені ,буль ласка,  виконані класну та домашню роботу  зручним для тебе способом.




13 квітня

Українська література

Тема уроку: "Тарас Шевченко.Поема-послання "І мертвим, і живим,і ненарожденим..."

Критичний погляд національної історії задля перспективи її кращого майбутнього"

Мета: проаналізувати поему Т. Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденим...»

Хід уроку

-Прослухай поему у записі за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?

-Запам'ятай зміст поеми.

-Прочитай про поему (її аналіз) на с.224-227.

Домашнє завдання:

Прочитай поему "І мертвим, і живим,і ненарожденим..." на сторінці 218-224,перекажи зміст.

-

11 квітня

Українська мова

Тема уроку:"Безсполучникове складне речення.Смислові відношення у безсполучниковому складному реченні"

Мета уроку:навчитися розрізняти безсполучникові складні речення та смислові відношення у них.

Хід уроку:

-Прочитай правила на  с.163

-Розглянь таблицю у вправі 288 на с.164

-Дай відповіді на наступні питання:

1.Які речення називаються безсполучниковими?

2.Які смислові відношення у безсполучниковому складному реченні?

-Виконай письмово вправу 291(перешли виконану вправу мені у Вайбері)
Домашнє завдання:

вивчи правила на с.163;

виконай вправу 289.

Нікіта,перешли мені домашню роботу для перевірки у Вайбері (0502961279)

Нікіта,будьте здорові ти та твоя родина!


6 квітня

Тема уроку: "Поема "Кавказ".Тема національно-визвольної боротьби"
Мета уроку:
засвоїти зміст поеми"Кавказ"

Хід уроку

1.Подивися відеоурок ,зайшовши за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=jHARJ7iZJyM

2.Прочитай та запам'ятай зміст поеми " Кавказ"

(сторінки у підручнику 209-214)

3.Прочитай аналіз поеми на сторінках 214-216.

Домашнє завдання:

- У підручнику на сторінці  217 виконай письмово на оцінку завдання №3 під заголовком "Установіть відповідність"

-Перешли мені виконане завдання на перевірку у Вайбер чи на електронну адресу

 samozdraludmila@gmail.com

4 квітня

Українська мова

Тема уроку:"Складнопідрядне речення з кількома підрядними частинами"

Мета уроку:вивчити теоретичний матеріал з теми

Хід уроку

1.Подивися відеоурок,запам'ятай теоретичний матеріал,зайшовши за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=pWDRg4-qFkA

2.Робота з підручником.

-Прочитай лінгвістичну довідку у підручнику на с.154.

-Виконай вправу письмово № 274.

Домашнє завдання:

Виконай на оцінку тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=7923235

Бажаю миру та успіхів!


Українська література

Тема уроку: "Т.Г.Шевченко. Поема "Сон"

Мета уроку:засвоїти зміст  поеми " Сон"

Хід уроку

1.Переглянь відеоурок та запам'ятай зміст поеми

https://www.youtube.com/watch?v=rbodkJ0PsqY&ab_channel=uchilka.in.ua

2.Робота з підручником:

-прочитай с.205,206;

-запам'ятай прочитане.

Домашнє завдання:

-Прочитай поему "Сон" за посиланням:https://osvita.ua/test/training/skorocheni-tvory/82449/

-Перекажи зміст поеми "Сон"

Миру тобі і радості,Нікіта!



28 березня 

Українська мова

Тема уроку:"Складнопідрядне речення з підрядними наслідковими"

Мета уроку:засвоїти відомості про підрядні речення,навчитися їх  визначати.

Хід уроку:

1.Робота з підручником.

-Прочитай правила на сторінці 150.

-Виконай вправу 265.

Завдання:перепиши вправу, підкресли підмети та присудки.

Усно поясни, чому підрядні речення у вправі є наслідковими?

Виконану класну роботу вишли,будь ласка,мені.

Домашнє завдання:

Виконай на оцінку тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=9648314

 Нікіта, бажаю  миру та сімейного затишку!


23 березня

Українська література

Тема уроку:"Життя Т. Г. Шевченка .Поезія "До Основ'яненка"

Мета уроку:запам'ятати розповідь про поета,знайомсто з його поезією 

Хід уроку

1.Подивися відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=oMB-2XImf1U

2.Прочитай про поезію " До Основ'яненка" на с.200-201

3.Прослухай поезію за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=S4-mtW1x574

Домашнє завдання:

Підготуйся до виразного читання послання "До Основ'яненка"

21 березня

Українська мова

Тема уроку:"Складнопідрядні речення з підрядними причини і мети"

Мета уроку:навчитися розрізняти складнопідрядні речення з підрядними причини і мети 

Хід уроку

Робота з підручником

-Прочитай правило на с.144,147

-Виконай письмово  вправи 253,258

Домашнє завдання:

Вивчи правила на с.144,147

Виконай на оцінку тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3100646

16 березня 

Українська література

Тема уроку:"Рання творчість  Т. Шевченка". "Тарасова ніч", "Іван Підкова","Гайдамаки"

Хід уроку:

1. Послухай та запам'ятай зміст поезій за посиланнями:

1) https://www.youtube.com/watch?v=v4MTCNuA41U

2)https://www.youtube.com/watch?v=fNBhZc6_nMk

2.Прочитай на с.199 у підручнику про поезії "Тарасова ніч","Іван Підкова"

3.Запам'тай прочитане.

Домашнє завдання:

Виконай на оцінку тести за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6912914

14 березня

Українська мова

Тема уроку:"Складнопідрядні речення з підрядними порівняльними"

Мета уроку:навчитися визначати підрядні порівняльні речення 

Хід уроку

1.Прочитай  правила на с.136.Запам'ятай їх.

2.Виконай письмово  вправу 238.

Домашнє завдання:

-Вивчи правила на с.136

-Виконай письмово вправу 242

Сфотографуй класну та домашню роботи і вишли мені у Вайбері або на електронну пошту samozdraludmila@gmail.com

 Нікіта,бажаю  тобі миру та успіхів!

Комментариев нет:

Отправить комментарий